ehem. OMSI - Forum
Würden Sie gerne auf diese Nachricht reagieren? Erstellen Sie einen Account in wenigen Klicks oder loggen Sie sich ein, um fortzufahren.
ehem. OMSI - Forum

Dieses Forum wurde geschlossen. Das neue Forum befindet sich auf www.omnibussimulator.de/forum !
 
StartseiteStartseite  Neueste BilderNeueste Bilder  SuchenSuchen  AnmeldenAnmelden  LoginLogin  

 

 Polacy - jesteście tu? (For Poles)

Nach unten 
+9
tyrystor
Skiv
Spyro722
Dance4Love
Marcel Kuhnt
winseb
mac
jonatan
OMSI-Driver
13 verfasser
Gehe zu Seite : 1, 2, 3  Weiter
AutorNachricht
OMSI-Driver




Anzahl der Beiträge : 20
Anmeldedatum : 10.06.09

Polacy - jesteście tu? (For Poles) Empty
BeitragThema: Polacy - jesteście tu? (For Poles)   Polacy - jesteście tu? (For Poles) Icon_minitimeSa 13 Jun - 16:56

Witam! Z czystej ciekawości chciałbym się dowiedzieć, czy, poza mną, głos na tym forum zabierają jeszcze jacyś Polacy. Smile Jesteście tu? Odezwijcie się. Very Happy
Nach oben Nach unten
jonatan

jonatan


Anzahl der Beiträge : 39
Anmeldedatum : 29.04.09
Alter : 31
Ort : Berlin - Spandau

Polacy - jesteście tu? (For Poles) Empty
BeitragThema: Re: Polacy - jesteście tu? (For Poles)   Polacy - jesteście tu? (For Poles) Icon_minitimeSo 14 Jun - 11:08

melduje sie Wink
Nach oben Nach unten
OMSI-Driver




Anzahl der Beiträge : 20
Anmeldedatum : 10.06.09

Polacy - jesteście tu? (For Poles) Empty
BeitragThema: Re: Polacy - jesteście tu? (For Poles)   Polacy - jesteście tu? (For Poles) Icon_minitimeSo 14 Jun - 13:53

Zostawiłem Ci w profilu wiadomość, przeczytaj, proszę.
Nach oben Nach unten
jonatan

jonatan


Anzahl der Beiträge : 39
Anmeldedatum : 29.04.09
Alter : 31
Ort : Berlin - Spandau

Polacy - jesteście tu? (For Poles) Empty
BeitragThema: Re: Polacy - jesteście tu? (For Poles)   Polacy - jesteście tu? (For Poles) Icon_minitimeSo 14 Jun - 14:11

No Witam,moje gg : 534246
Nach oben Nach unten
mac




Anzahl der Beiträge : 8
Anmeldedatum : 10.05.09

Polacy - jesteście tu? (For Poles) Empty
BeitragThema: Re: Polacy - jesteście tu? (For Poles)   Polacy - jesteście tu? (For Poles) Icon_minitimeDo 18 Jun - 16:53

Tesz jestem z polski, ale mieszkam 17 lat w niemchzech. Sorry ze nie pisze za dobrze, ale jak bedzie cie mieli jakiesz pytania, ja moge wam wszystko przetumaczycz z tego forum.

Pozdrowienia
Nach oben Nach unten
OMSI-Driver




Anzahl der Beiträge : 20
Anmeldedatum : 10.06.09

Polacy - jesteście tu? (For Poles) Empty
BeitragThema: Re: Polacy - jesteście tu? (For Poles)   Polacy - jesteście tu? (For Poles) Icon_minitimeDo 18 Jun - 16:58

Dzięki za ofertę, na pewno w swoim czasie skorzystam, bo mam kilka sugestii dla twórców OMSI.
Nach oben Nach unten
mac




Anzahl der Beiträge : 8
Anmeldedatum : 10.05.09

Polacy - jesteście tu? (For Poles) Empty
BeitragThema: Re: Polacy - jesteście tu? (For Poles)   Polacy - jesteście tu? (For Poles) Icon_minitimeDo 18 Jun - 18:37

To napisz tutaj, a ja czi napisze ten tekst po niemiecku Wink Skad jestesz ( w polsce )?
Nach oben Nach unten
winseb




Anzahl der Beiträge : 3
Anmeldedatum : 21.06.09

Polacy - jesteście tu? (For Poles) Empty
BeitragThema: Re: Polacy - jesteście tu? (For Poles)   Polacy - jesteście tu? (For Poles) Icon_minitimeSo 21 Jun - 18:32

Witam, ja też jestem z Polski, a konkretnie z Jeleniej Góry (100km od Wrocławia).
Nach oben Nach unten
Marcel Kuhnt
Admin
Marcel Kuhnt


Anzahl der Beiträge : 3364
Anmeldedatum : 26.04.09
Alter : 39
Ort : Berlin-Spandau

Polacy - jesteście tu? (For Poles) Empty
BeitragThema: Re: Polacy - jesteście tu? (For Poles)   Polacy - jesteście tu? (For Poles) Icon_minitimeSo 21 Jun - 19:18

I hope nobody is writing here "illegal things"... Wink (because we cannot speak polish)
Nach oben Nach unten
winseb




Anzahl der Beiträge : 3
Anmeldedatum : 21.06.09

Polacy - jesteście tu? (For Poles) Empty
BeitragThema: Re: Polacy - jesteście tu? (For Poles)   Polacy - jesteście tu? (For Poles) Icon_minitimeSo 21 Jun - 19:25

Czemu wszyscy myślą, że Polacy to złodzieje
Nach oben Nach unten
OMSI-Driver




Anzahl der Beiträge : 20
Anmeldedatum : 10.06.09

Polacy - jesteście tu? (For Poles) Empty
BeitragThema: Re: Polacy - jesteście tu? (For Poles)   Polacy - jesteście tu? (For Poles) Icon_minitimeSo 21 Jun - 19:48

Dzięki za odpowiedzi. Nie będzie mnie dłuższy czas na tym forum. Fajnie, że są tu inni Polacy.
Pozdrawiam!
Nach oben Nach unten
jonatan

jonatan


Anzahl der Beiträge : 39
Anmeldedatum : 29.04.09
Alter : 31
Ort : Berlin - Spandau

Polacy - jesteście tu? (For Poles) Empty
BeitragThema: Re: Polacy - jesteście tu? (For Poles)   Polacy - jesteście tu? (For Poles) Icon_minitimeSo 21 Jun - 19:54

Marcel,
Im Moment haben sich nur paar leute gemeldet die aus Polen kommen.. ;-)

Und illegales wird hier bestimmt nich erwähnt keine Sorge ;]

Gruß Jonatan
Nach oben Nach unten
Marcel Kuhnt
Admin
Marcel Kuhnt


Anzahl der Beiträge : 3364
Anmeldedatum : 26.04.09
Alter : 39
Ort : Berlin-Spandau

Polacy - jesteście tu? (For Poles) Empty
BeitragThema: Re: Polacy - jesteście tu? (For Poles)   Polacy - jesteście tu? (For Poles) Icon_minitimeSo 21 Jun - 20:03

Danke für die Info! ;-)
Nach oben Nach unten
mac




Anzahl der Beiträge : 8
Anmeldedatum : 10.05.09

Polacy - jesteście tu? (For Poles) Empty
BeitragThema: Re: Polacy - jesteście tu? (For Poles)   Polacy - jesteście tu? (For Poles) Icon_minitimeSo 21 Jun - 21:19

Jo wollt ich auch grad sagen Wink wenn was illegales hier vorgeht dann sag ich bescheid Wink

Einer meinte: " warum denken alle, dass Polen Verbrecher sind "

Wegen deiner frage, ob illegale Sachen besprochen werden Very Happy

MfG
Nach oben Nach unten
Marcel Kuhnt
Admin
Marcel Kuhnt


Anzahl der Beiträge : 3364
Anmeldedatum : 26.04.09
Alter : 39
Ort : Berlin-Spandau

Polacy - jesteście tu? (For Poles) Empty
BeitragThema: Re: Polacy - jesteście tu? (For Poles)   Polacy - jesteście tu? (For Poles) Icon_minitimeSo 21 Jun - 21:59

Oh, da bin ich wohl kräftig in ein Fettnäpfchen getreten! Nein nein! Meine Bemerkung bezog sich in keinster Weise auf die Tatsache, dass der Thread gerade polnisch ist...

Ich wollte eher unsere Hilflosigkeit darüber zum Ausdruck bringen, dass wir in fremdsprachigen Threads keine wirkliche Moderation mehr vornehmen können und deshalb darauf hoffen, dass das niemand ausnutzt - bzw. darum bitten, dass diejenigen die Deutsch/Englisch UND die Fremdsprache (also hier polnisch) beherrschen, uns dann informieren.

Ich bitte vielmals um Entschuldigung für dieses Missverständnis!!! Ich hätte da auch drauf hingewiesen, wenn es spanisch, finno-ugrisch oder thailändisch gewesen wär.... Smile

Im Gegenteil: ich finde es sehr gut, dass ein paar fremdsprachige Threads aufgemacht werden - da der Bedarf nach guter Simulation ja ein weltweites Thema ist! Smile
Nach oben Nach unten
mac




Anzahl der Beiträge : 8
Anmeldedatum : 10.05.09

Polacy - jesteście tu? (For Poles) Empty
BeitragThema: Re: Polacy - jesteście tu? (For Poles)   Polacy - jesteście tu? (For Poles) Icon_minitimeMo 22 Jun - 13:07

Okay, ich übersetze das direkt mal, dann gibts auch keine Missverständnisse. Also wie gesagt, wenn hier was illegales geschrieben wird sag ich bescheid, und wenn jmd. will, kann ich auch geschriebenes übersetzen Wink

MfG
Nach oben Nach unten
OMSI-Driver




Anzahl der Beiträge : 20
Anmeldedatum : 10.06.09

Polacy - jesteście tu? (For Poles) Empty
BeitragThema: Re: Polacy - jesteście tu? (For Poles)   Polacy - jesteście tu? (For Poles) Icon_minitimeMi 24 Jun - 20:04

Dobra. To co mi na obecną chwilę do głowy przychodzi, jeśli chodzi o propozycje:

1) Samoistne przyśpieszanie autobusu po zjeździe z górki i samoistne zwalnianie przy wjeździe pod górkę.
2) Wsparcie dla wozów przegubowych i wysoko/wielopokładowych (piętrowe)
3) Aktywne wskaźniki na pulpicie wozu.
4) Odtwarzacz MP3 lub możliwość bezpośredniego łączenia się z internetowymi stacjami radiowymi. Dobre dla umilenia jazdy.
5) Wprowadzenie możliwości sprzedaży biletów. Jeśli inni się burzą, że tak nie ma np. w Berlinie, to można to zrobić jako opcję. Zresztą myślę tu głównie o kursach dalekobieżnych.
6) Zaimplementowanie wszystkich możliwych rodzajów świateł + światła wewnątrz pojazdu i w kabinie kierowcy (gdy jedziemy w nocy).
7) Możliwość jazdy w czasie rzeczywistym, czyli symulator pobiera z zegara systemowego aktualną godzinę. Możnaby to jeszcze bardziej rozbudować i ustawić dzięki temu zmiany pór dnia. Np. startujemy z jazdą o 18:00, jak jest jasno/dzień, kończymy zmianę o 23:00, jak jest noc. To już do implementacji na samym końcu, bo to dodatek, bajer.
8 ) Udoskonalenie ruchu na światłach. Na Demo 2 widać wyraźny błąd. Po zapaleniu się światła zielonego wszystkie wozy ruszają jednocześnie. Trzeba to poprawić, żeby dany wóz ruszał tuż po tym, jak ruszy auto przed nim.
9) Wprowadzenie czegoś takiego jak profil gracza/kierowcy. Możnaby to fachowo jakoś nazwać, np. historia pracy/ kartoteka. Wiem, że to trochę jak w jakiejś gierce, a nie symulatorze, ale byłoby dobrze, gdybym mógł przyporządkować sobie nick, np. OMSI-Driver i z takim nickiem jeździć. Program do pliku z profilem mógłby zapisywać dane takie jak:
a) Staż pracy (liczba godzin za kółkiem, czyli łączny czas odbytych na danym komputerze przez danego kierowcę jazd; ilość przejechanych kursów; kiedy miał miejsce pierwszy kurs)
b) Przebieg (ile kilometrów łącznie przejechał dany kierowca)
c) Ulubiony wóz i trasa (na podstawie tego, które wybiera najczęściej)
d) Łączna liczba uzyskanych punktów karnych, wykroczeń itd.
Rolą symulatora jest też pewnego rodzaju nauka, więc warto mieć takie dane w jednym miejscu, np. w takim profilu.
10) Możliwość obejrzenia sobie swojej jazdy, nie wiem, jakiś replay może.
11) Nawigacja - prezentacja odległości wozu od następnego przystanku i kierunku, w którym mamy jechać.
12) System zapowiedzi przystanków, nie wiem, czy macie to w użyciu w Niemczech, w Polsce owszem. W VirtualBusie jest tak, że można sobie pliki załadować do odtwarzacza i trzeba to ręcznie przełączać. W OMSI proponowałbym wygodniejsze rozwiązanie. Jeśli byłaby mierzona odległość do przystanku, można wprowadzić to tak, że dajmy na to 200 metrów od przystanku byłoby automatycznie odtwarzane "Następny przystanek ...", a 10 metrów od niego: "Przystanek: ... ". Wtedy gracz nie musiałby tego przełączać ręcznie. Wrzuciłby po kolei pliki do odpowiedniego podfolderu, np. w folderze z daną mapą i symulator sam odtwarzałby je zgodnie z numeracją.
13) PÓŁAUTOMATYCZNA skrzynia biegów, której mi bardzo brakuje w vBusie, chciałbym, by była w OMSI. Mam nadzieję, że wiecie, jak taka skrzynia funkcjonuje.
14) W ruchu oprócz aut osobowych powinny być też inne autobusy. Mogłyby one zatrzymywać się na przystankach i zabierać pasażerów.
15) Możliwość wglądu w każdej chwili na rozkład. Kierowca musi wiedzieć, czy nie jest za szybko na danym przystanku albo czy nie ma kolosalnego opóźnienia.
16) Wprowadzenie przystanków na żądanie. Autobus mógłby być wyposażony w swego rodzaju dzwonek, informowałby on o tym, że pasażer życzy sobie wysiąść na kolejnym przystanku, przystanku na żądanie.
17) Rampa dla wózków inwalidzkich, oczywiście możliwa do zastosowania tylko w wozach, które ją mają w rzeczywistości. Cool

Dobra, to tyle. Jeśli moglibyście sprawdzić, czy te podpunkty nie były poruszane już na forum i zamieścić po niemiecku te, które nie były, będę bardzo wdzięczny. No i oczywiście powiedzcie, jaka jest odpowiedź, jeśli taka się pojawi Smile
Pozdrawiam!
Nach oben Nach unten
winseb




Anzahl der Beiträge : 3
Anmeldedatum : 21.06.09

Polacy - jesteście tu? (For Poles) Empty
BeitragThema: Re: Polacy - jesteście tu? (For Poles)   Polacy - jesteście tu? (For Poles) Icon_minitimeMi 24 Jun - 20:42

Fajnie by było gdyby się to wszystko znalazło się w grze. A tak przy okazji czy mógłby się ktoś zapytać po szfabsku (mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem) czy (jeśli tak to kiedy) zamierzają wydać demo.
Nach oben Nach unten
mac




Anzahl der Beiträge : 8
Anmeldedatum : 10.05.09

Polacy - jesteście tu? (For Poles) Empty
BeitragThema: Re: Polacy - jesteście tu? (For Poles)   Polacy - jesteście tu? (For Poles) Icon_minitimeDo 25 Jun - 11:05

Omsi-Driver, przetumaczylem czi pytania. Znajdziesz odpowiedzi na Forum "Wishes & Suggestions" tutaj.

Ja tam bede czi pisal odpowiedzi.

Sorry, ze zle pisze po polsku Very Happy

Pozdrowienia!
Nach oben Nach unten
OMSI-Driver




Anzahl der Beiträge : 20
Anmeldedatum : 10.06.09

Polacy - jesteście tu? (For Poles) Empty
BeitragThema: Re: Polacy - jesteście tu? (For Poles)   Polacy - jesteście tu? (For Poles) Icon_minitimeDo 25 Jun - 13:14

Winseb, oni zdaje się gdzieś tam napisali, że demo będzie w 2010, a całość w 2011, ale mogę się mylić.

Mac, bardzo Ci dziękuję za pomoc, ale chciałbym, żebyś poprawił punkty 12 i 14 i napisał je dokładnie tak, jak ja napisałem, zwłaszcza ten 12, bo ja tam specjalnie napisałem,jak to miałoby działać, żeby twórcy wiedzieli, jak to zaimplementować. A w 14 nie chodzi mi o to, czy w ogóle będą autobusy, tylko o to, że chciałbym, żeby one też zatrzymywały się na przystankach i zabierały pasażerów. Tak samo w 7 sprecyzowałem, że to wszystko miałoby odbywać się na podstawie godziny odczytywanej z zegara systemowego. Np. symulator odczyta, że jest godzina 20:00 i zacznie się automatycznie ściemniać.

AHA! I w 2 pytaniu chodzi mi też o autobusy przegubowe, wieloczłonowe, takie jak np. Solaris Urbino 18, czy Ikarus 280.26.
Nach oben Nach unten
OMSI-Driver




Anzahl der Beiträge : 20
Anmeldedatum : 10.06.09

Polacy - jesteście tu? (For Poles) Empty
BeitragThema: Re: Polacy - jesteście tu? (For Poles)   Polacy - jesteście tu? (For Poles) Icon_minitimeSo 28 Jun - 19:00

Ciekawe, dlaczego żadnemu nie chciało się odpisać...
Nach oben Nach unten
Dance4Love

Dance4Love


Anzahl der Beiträge : 28
Anmeldedatum : 19.07.09
Alter : 34
Ort : Lublin - Polska

Polacy - jesteście tu? (For Poles) Empty
BeitragThema: Re: Polacy - jesteście tu? (For Poles)   Polacy - jesteście tu? (For Poles) Icon_minitimeSo 19 Jul - 14:46

uuu to nie dobrze ... bo gra wydaje się być bardzo fajna ^^

Jak zobaczyłem demo na youtube to mi gały odleciały w kosmos ^^

Ale 2010 to strasznie późno cyclops Mad


Czy testy były robione tylko na kierownicach czy pomyślano także o klawiaturach i myszkach?
Nach oben Nach unten
http://radio.elektroda.net
Dance4Love

Dance4Love


Anzahl der Beiträge : 28
Anmeldedatum : 19.07.09
Alter : 34
Ort : Lublin - Polska

Polacy - jesteście tu? (For Poles) Empty
BeitragThema: Re: Polacy - jesteście tu? (For Poles)   Polacy - jesteście tu? (For Poles) Icon_minitimeSa 15 Aug - 15:02

a mam takie pytanie jeszcze



Czy gra będzie tylko po niemiecku czy będzie także po angielsku? i czy będzie można jakoś tłumaczyć tą grę na język ojczysty?


bounce bounce bounce bounce
Nach oben Nach unten
http://radio.elektroda.net
OMSI-Driver




Anzahl der Beiträge : 20
Anmeldedatum : 10.06.09

Polacy - jesteście tu? (For Poles) Empty
BeitragThema: Re: Polacy - jesteście tu? (For Poles)   Polacy - jesteście tu? (For Poles) Icon_minitimeDi 18 Aug - 12:00

Będą pliki językowe, które będzie można edytować. Może pojawi się i wersja polska.
Nach oben Nach unten
Dance4Love

Dance4Love


Anzahl der Beiträge : 28
Anmeldedatum : 19.07.09
Alter : 34
Ort : Lublin - Polska

Polacy - jesteście tu? (For Poles) Empty
BeitragThema: Re: Polacy - jesteście tu? (For Poles)   Polacy - jesteście tu? (For Poles) Icon_minitimeFr 21 Aug - 11:24

To ja dam swoje propozycje ;]

To może razem będziemy współpracować z omsi?
http://www.omsi.ugu.pl/4UM/index.php

Zrobimy takie forum pomocy dla nowych nabywców gry, oraz tych co by chcieli się nauczyć programować itp a nie znają bardzo dobrze niemieckiego Smile





1. Może jakiś zlot paliwa(Po przejechaniu ileś tam zaczyna brakować paliwa, auto się dusi i zatrzymuje[Musimy wezwać pomoc drogową za co nieźle zapłacimy z własnej kieszeni Wink)

2. Np jedzie Policja, karetka, straż pożarna itp, jakiś wypadek na drodze, roboty drogowe(a to wszystko czasowo).

3. Mogli by też jacyś ludzie wybiegać od czasu do czasu na ulice

4. Jacyś mężczyźni też mogli by wsiadać do autobusu ;]

5. Różne przystanki, nie tylko jednorodzajowe Wink

6. Jakaś zajezdnia dla autobusów Wink

7. Trolejbusy Wink

8. TAk jak pisał wcześniej, Inne autobusy mogły by jeździć Wink

9. Rowerzyści i motorzyści Wink

10. Dlaczego wszyscy są skupieni w jednym miejscu koło przystanka?

11. DODAJCIE SOLARISA u12!!! :DDDD
Nach oben Nach unten
http://radio.elektroda.net
Gesponserte Inhalte





Polacy - jesteście tu? (For Poles) Empty
BeitragThema: Re: Polacy - jesteście tu? (For Poles)   Polacy - jesteście tu? (For Poles) Icon_minitime

Nach oben Nach unten
 
Polacy - jesteście tu? (For Poles)
Nach oben 
Seite 1 von 3Gehe zu Seite : 1, 2, 3  Weiter

Befugnisse in diesem ForumSie können in diesem Forum nicht antworten
ehem. OMSI - Forum :: Other (english) :: Driver's Lounge-
Gehe zu: